Resultat Total - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 

 

 

 

Stævne navn 

E47 Mini 1. Afsnit 

 

Udskriftsdato 

21 september 2012 

 

 

Stævne by 

Helsingør 

 

Udskriftstidspunkt 

20:21 

 

 

Arrangør 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

Bassin 

25m 

 

 

 

 

 

Stævne dato 

21 september 2012 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Lærke Vinneck Hansen 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.41 

 

Emily Maack 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

53.13 

 

Laura Borre Jacobsen 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

58.66 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Josephine Kruse 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

39.89 

 

Amanda Hietala 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

40.00 

 

Sofia Norre Bendt 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.65 

 

Freja Stenbækgård 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.96 

 

Fie Tönshoff 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.38 

 

Anneline Rothe Narp 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.20 

 

Josefine Fast 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.14 

 

Annika Lundin Brockdorff 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.17 

 

Fiona Burmester 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.37 

 

10 

Mathilde Schrøder 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.72 

 

11 

Sophie Gjelstrup 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

45.97 

 

12 

Amalie Kolstrup-Timm 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.06 

 

13 

Karoline Kortbæk 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.23 

 

14 

Maria Hagen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

50.11 

 

15 

Ulrikke Juul Søeborg 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

50.24 

 

Amalie Louise Thorsen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Sara L. Brinch 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

33.43 

 

Emilie Aanestad 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

33.48 

 

Maja Bak Christensen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

34.83 

 

Julie Hinge 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

35.20 

 

Frederikke Arentoft 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

35.39 

 

Sophia Panduro Vissing 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

35.82 

 

Karla Louise Balle 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

36.06 

 

Josefine Bentzen 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

36.45 

 

Signe Skjærbæk 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

40.00 

 

10 

Luna Green-Birch 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.19 

 

11 

Helena Hvid Hansen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.30 

 

12 

Tess Koggersbøl 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.55 

 

13 

Laura Kastrup 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.35 

 

14 

Mie Christiansen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.38 

 

15 

Frida Roed 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.13 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Isabella Ringbæk 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

37.11 

EXTRA 

Stine Herforth Hansen 

1998 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.09 

EXTRA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Nicklas Östman Pedersen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

35.19 

 

Laurits Hinge 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

37.01 

 

Mikkel Quaade 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

38.69 

 

William Bagger 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

39.99 

 

Malte Egholm Brøns 

2003 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

40.23 

 

Mathias Houen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.25 

 

Christoffer Hove 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

42.92 

 

Lucas Burmester 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.10 

 

Anders Lundin Brockdorff 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.83 

 

10 

Bror Textor-Broch 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.98 

 

11 

Johan Heeno Rasmussen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.24 

 

12 

Kasper Feld Sørensen 

2002 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.33 

 

13 

Valdemar Kragh 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

45.18 

 

14 

Christoffer Frederiksen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.11 

 

15 

Markus Engers 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.69 

 

16 

Frederik B. Jensen 

2002 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.06 

 

17 

Valdemar Ditlev Kragh 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.13 

 

18 

Thomas Høgenhaug 

2003 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.36 

 

19 

Malte Fensten Jørgensen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.52 

 

20 

Niels Marcus Piilgaard 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.91 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

William Schwab 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

31.87 

 

Andreas Eklundh Sørensen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

31.99 

 

William Houen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

33.89 

 

Peter Hartelius 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

35.34 

 

Mads Lang-Jensen 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

35.66 

 

Frederik Pagh 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

35.72 

 

Alexander Schiøtz 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

36.08 

 

Jesper Schiødt 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

37.49 

 

Villads Krarup 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

37.64 

 

10 

Johan Heilmann 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

38.28 

 

11 

Villads Bomholt Larsen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

39.45 

 

12 

Sander Andkjær Doberck 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

40.62 

 

13 

Matthæus Vàmosi 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.26 

 

14 

Jonathan P. Hedager 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.33 

 

15 

Laurids Holme 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.95 

 

16 

Emil Tönshoff 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

43.03 

 

17 

Holger Bruun Henriksen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.20 

 

18 

Jannick Lind 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.45 

 

19 

Asger Møller Olsen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.86 

 

Elias Feuk 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Sophus Toft 

1999 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

38.70 

 

Felix Burmester 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

33.89 

EXTRA 

Jonas Rubin 

1998 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.00 

EXTRA 

Phillip Jeppesen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.03 

EXTRA 

Kim Emil K. Petersen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Linea Hietala 

2004 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:27.42 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Sofie Villum Færch 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:43.40 

 

Mathilde Menck Nielsen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:54.28 

 

Lærke Højsted Eriksen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:58.41 

 

Sophie Gjelstrup 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:58.91 

 

Amanda Hietala 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:59.92 

 

Anneline Rothe Narp 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:03.78 

 

Mathilde Schrøder 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:11.07 

 

Amalie Louise Thorsen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Mathilde Huberts 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:33.46 

 

Anna Fiedler 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

1:39.28 

 

Cecilia Høgenhaug 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:41.16 

 

Caroline Nørby 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

1:42.50 

 

Marta Kruse Johansen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:42.69 

 

Anna Lindholm 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:44.06 

 

Maja Bak Christensen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:44.22 

 

Emilie Holm Klysner 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:48.05 

 

Rikke Bagge Ravn 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:54.35 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Nini Sørensen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:40.60 

EXTRA 

Lærke Feuk 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Asger Hartvig 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

1:43.76 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Lukas Jensen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:30.58 

 

Martin Vennick Haugbølle 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

1:38.36 

 

Andreas Eklundh Sørensen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:39.54 

 

Rune Hartvig 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

1:41.08 

 

Carl-Chr. Vitus Tversted 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:42.79 

 

Johan Vitus Tversted 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:44.63 

 

Lucas Hoffmann 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:48.27 

 

Villads Krarup 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:55.98 

 

Jannick Lind 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:59.76 

 

10 

Asger Møller Olsen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:07.29 

 

11 

Holger Bruun Henriksen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:09.04 

 

Jonathan P. Hedager 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DSQ 

En hånd v. 100 m 

Mads Lang-Jensen 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DSQ 

3 armtag efter 25 m 

Peter Hartelius 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DSQ 

2 Flyben efter start 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Emily Maack 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

53.00 

 

Lærke Vinneck Hansen 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

54.29 

OD 3 

Linea Hietala 

2004 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:00.31 

 

Laura Borre Jacobsen 

2004 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

1:03.06 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Regitze Lyngfeldt 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.86 

 

Sofie Villum Færch 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

45.53 

 

Josephine Kruse 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

47.39 

 

Sofia Norre Bendt 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

47.93 

 

Freja Stenbækgård 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.12 

 

Karoline Kortbæk 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

52.90 

 

Josefine Fast 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

52.92 

OD 1 

Annika Lundin Brockdorff 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

53.51 

 

Fie Tönshoff 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

54.29 

OD 4 

10 

Ulrikke Juul Søeborg 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

55.47 

 

11 

Maria Hagen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

58.45 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Frederikke Arentoft 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

39.53 

 

Emilie Aanestad 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

39.88 

 

Anna Elisabeth Mathiasen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

41.54 

 

Sif Bjørk Pedersen 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

42.08 

 

Sophia Panduro Vissing 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

43.11 

 

Julie Hinge 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

43.34 

 

Runa Worsaae Rask 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.36 

 

Signe Skjærbæk 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.22 

 

Emilie Holm Klysner 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.39 

OD 1 

10 

Luna Green-Birch 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.10 

 

11 

Mie Christiansen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.26 

 

12 

Tess Koggersbøl 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.89 

 

13 

Frida Roed 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

52.45 

 

14 

Laura Kastrup 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

52.92 

OD 2 

15 

Rikke Bagge Ravn 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

58.49 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Isabella Ringbæk 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.39 

OD 2 

Stine Herforth Hansen 

1998 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

53.68 

EXTRA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Nicklas Östman Pedersen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

37.51 

 

Laurits Hinge 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

43.72 

 

Malte Egholm Brøns 

2003 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

45.72 

 

William Bagger 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.32 

 

Christoffer Weiss 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.24 

 

Markus Engers 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.26 

 

Anders Lundin Brockdorff 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

49.70 

 

Bror Textor-Broch 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

50.00 

 

Mikkel Quaade 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

50.55 

 

10 

Johan Heeno Rasmussen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

50.68 

 

11 

Christoffer Hove 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

51.59 

 

12 

Valdemar Kragh 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

53.40 

 

13 

Frederik B. Jensen 

2002 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

54.31 

 

14 

Niels Marcus Piilgaard 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

54.97 

 

15 

Christoffer Frederiksen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

55.58 

 

16 

Valdemar Ditlev Kragh 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

56.10 

 

17 

Kasper Feld Sørensen 

2002 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

56.60 

 

18 

Malte Fensten Jørgensen 

2003 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

59.08 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Frederik Pagh 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

44.19 

 

Alexander Schiøtz 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

44.34 

 

Johan Heilmann 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

45.89 

 

Emil Tönshoff 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.35 

 

Sander Andkjær Doberck 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

48.92 

 

Matthæus Vàmosi 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

51.07 

 

Laurids Holme 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

56.18 

 

Elias Feuk 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Sophus Toft 

1999 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

46.01 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Regitze Lyngfeldt 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:59.40 

 

Mathilde Menck Nielsen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:11.04 

 

Fiona Burmester 

2003 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:26.74 

 

Lærke Højsted Eriksen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:26.91 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Anna Elisabeth Mathiasen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:41.84 

 

Mathilde Huberts 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:43.32 

 

Sara L. Brinch 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:50.72 

 

Cecilia Høgenhaug 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:54.32 

 

Karla Louise Balle 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:54.71 

 

Marta Kruse Johansen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:54.75 

 

Anna Lindholm 

2001 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:58.50 

 

Caroline Nørby 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

3:00.57 

 

Runa Worsaae Rask 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:10.55 

 

10 

Anna Fiedler 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

3:15.71 

 

11 

Helena Hvid Hansen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:19.20 

 

12 

Josefine Bentzen 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

30:53.85 

 

Sif Bjørk Pedersen 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNF 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Nini Sørensen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:55.72 

EXTRA 

Lærke Feuk 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 - 11 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Asger Hartvig 

2002 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

2:58.61 

 

Mathias Houen 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:36.09 

 

Christoffer Weiss 

2002 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:38.08 

 

Lucas Burmester 

2002 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:43.75 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

William Schwab 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:38.96 

 

Lukas Jensen 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:39.59 

 

Carl-Chr. Vitus Tversted 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:41.40 

 

Martin Vennick Haugbølle 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

2:43.82 

 

William Houen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:44.01 

 

Johan Vitus Tversted 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:49.75 

 

Rune Hartvig 

2000 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

3:08.36 

 

Lucas Hoffmann 

2000 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:09.23 

 

Jesper Schiødt 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:13.50 

 

10 

Villads Bomholt Larsen 

2001 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:21.67 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 113 år 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Felix Burmester 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

2:42.38 

EXTRA 

Jonas Rubin 

1998 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:43.97 

EXTRA 

Phillip Jeppesen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:37.70 

EXTRA 

Kim Emil K. Petersen 

1999 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

DNS 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Løb 9, 4X50m Crawlben Mix, Finaler 0 år og ældre 

 

 

Plac. 

Navn 

Født 

Klub 

 

 

 

 

 

Opnået 

Status 












 

Helsingør Mix 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:36.55 

 

Hs Hold 2 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

3:52.15 

 

Lsk 1 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:57.53 

 

Helsingør Mix 2 

Helsingør Svømmeklub 

 

 

 

 

 

3:59.86 

 

Hs Hold 1 

2001 

Hørsholm Svømmeforening 

 

 

 

 

 

4:00.54 

 

Søllerød Mix 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

4:04.97 

 

Lsk 2 

Lyngby Svømmeklub 

 

 

 

 

 

4:20.11 

 

Søllerød Mix 2 

2000 

Søllerød Svømmeklub 

 

 

 

 

 

4:21.06 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08 

Udskriftsdato 

21 september 2012 

Licens til Helsingør Svømmeklub 

Udskriftstidspunkt 

20:21