Kalender

Se alle Helsingør Svømmeklubs event og stævner.

Hold øje med nye arrangementer i svømmeskolen og på eliteplan.

Konkurrence
Svømmeskolen
Andet
Se hele kalenderen

Helsingør Svømmeklub takker for støtten til vores sponsorer

I Helsingør Svømmeklub kan alle lære at svømme på ét af vores mere end 200 undervisningshold. Vores konkurrenceafdeling er på vej mod toppen af dansk svømning, og vi samarbejder tæt med Team Danmark

Træner undervisningshold
Freja Stenbæksgaard
Læs mere
Giedrius Saltenis
Gerry underviser på engelsk, så du skal kunne forstå det for at vælge ham. Han har bred erfaring med undervisning lige fra vandskræk til voksne øvede og konkurrence. Med Gerry får du en meget kompetent instruktør, hvor du kan være helt tryg ved at du vil lære en hel masse.
50122169
giedrius.saltenis@gmail.com
Læs mere
Jan Bertholdt Hansen
22441237
janbertholdthansen@gmail.com
Læs mere
Nadia Kofod
Nadia har erfaring med alle holdtyper, hun elsker dog især at undervise begyndere. Nadia er uddannet lærer, har undervist på Nygård skole og læser nu til kandidat. Nadia har desuden erfaring med børn som har særlige behov (autist, ADHD).
Læs mere
Peter Stendys
61307677
ps@svommeklubben.dk
Læs mere
Silja Havgaard
53653070
Silja.havgaard@gmail.com
Læs mere
Hjælpetræner undervisningshold
Træner-vikar
Fiona Burmester
29616440
burmesterfiona@gmail.com
Læs mere
Lærke højsted Eriksen
42451728
laerke@metteeriksen.dk
Læs mere
Mathilde Syberg Glud
53582158
mathildesglud@gmail.com
Læs mere
Sara Brinch
28507375
saralbrinch@gmail.com
Læs mere
Thomas Vilmar
30203084
thomasvilmar@live.dk
Læs mere
Trænernavn På vej
Læs mere
HS Marine Træner
Mikkel Havard Jonas Simonsen
Læs mere
Niklas L. Buchardt
Læs mere
Cheftræner for Konkurrence afdelingen
K1 Elite træner
Frederik Frederiksen
60216058
fpfrederiksen@gmail.com
Læs mere
Lars Madsen
31204500
lars.madsen@live.dk
Læs mere
Magnus Andersen
51943528
maggerha@hotmail.com
Læs mere
Svømmeudvalg K-afd
Læs mere
K2 træner
Frederik Frederiksen
60216058
fpfrederiksen@gmail.com
Læs mere
Joachim Bratt
K2-ansvarlig 
Talentudviklingsansvarlig
+46707344673
joachim.bratt@svommeklubben.dk
Læs mere
Svømmeudvalg K-afd
Læs mere
K3 træner
Amanda Hietala
42740445
amanda@hietala.net
Læs mere
Andreas Eklundh Sørensen
Læs mere
Felix Burmester
Læs mere
Frederik Frederiksen
60216058
fpfrederiksen@gmail.com
Læs mere
Svømmeudvalg K-afd
Læs mere
Mads Terndrup Hvilsom
20899965
mads.hvilsom@gmail.com
Læs mere

Helsingør Svømmeklub

Borgmester P. Christensens Vej 14

3000 Helsingør

 

 

42 75 22 29