Træningstider og Aktivitetsplaner

2021-2022

 (opdateret 22-02-2022)

 Ret til ændringer forbeholdes - de skrevne tider kan slutte ca. 15 min senere enkelte gange

 

K1 - Aktivitetsplan

Mandag    Vand:               05:45 - 07:15
Landtræning:   16:30
Vand:               17:00 - 19:00
Tirsdag 

Vand:               05:45 - 07:30
Vand:               07:45 - 09:30 (HEA/Idrætslinjen)

Landtræning:   18:00
Vand:               18:30 - 20:30

Torsdag

Vand:               05:45 - 07:15
Landtræning:   18:00 

Vand:               18:30 - 20:30

Fredag Vand:               05:45 - 07:30
Vand:               07:45 - 09:30 (HEA/Idrætslinjen)

Vand:               16:00 - 18:00 (Kun i bestemte perioder)

Lørdag

Landtræning:   08:00
Vand:               08:30 - 10:30

            

 

K2 - Aktivitetsplan

Mandag  Landtræning:  16:00 - 17:00
Vand:              17:00 - 19:00             
Tirsdag

Vand:               05:45 - 07:30
Vand:               07:45 - 09:30 (HEA/Idrætslinjen)

Onsdag

Vand:               05:45 - 07:30
Vand:               16:00 - 17:30

Landtræning:   17:30 - 18:00

Torsdag

Vand:               17:00 - 18:30 

Udstræk:         18:30 - 19:00 

Fredag Vand:               05:45 - 07:30 
Vand:               07:45 - 09:30 (HEA/Idrætslinjen)
Lørdag

Vand:               07:00 - 09:00

Landtræning:   09:30 - 10:15 

 

 

K3 - Aktivitetsplan

Mandag

Vand:              16:00 - 17.00

Landtræning:  17:00 - 17:20

Tirsdag

Landtræning:  17:45 - 18.15

Vand:              18:30 - 20:00

Fredag

Landtræning:  16:00 - 17.00

Vand:              17:00 - 18:00

Lørdag

Landtræning:  07:00

Vand:              07:10 - 08:30

Søndag

Landtræning:  08.30 - 09:00

Vand:              09:00 - 10:30

  


Talent

 

Mandag

Landtræning:  15:45

Vand:              16:00 - 17:00

Fredag

Landtræning:  16:30 - 17:00

Vand:              17:00 - 18:00

Lørdag

Vand:              07:00 - 08:30

 

 

Mini Talent

Mandag

Vand:               16:00 - 17:00

 

 

HS Mariners

Mandag   

Styrke:                           16:00 - 17:15

Udendørs løb:               17:15 - 18:00

Tirsdag Træning med masters:   20:00 - 21:30 
Torsdag

Styrke:                           19:30 . 20:00

Svøm og livredning:      20:00 - 21:30 

Søndag

Svøm og livredning:      08:00 - 09:00

Styrke:                           09:00 - 10:00 

Vores sponsorer